Jak zrobić dżem agrestowy

Jeśli szukasz przepisu na dżem agrestowy, to dobrze trafiłeś. Oto przepis, jak krok po kroku zrobić ten pyszny przysmak. Obecnie trwa sezon na agrest, więc dlaczego nie zrobić go samemu? Agrest to pyszny owoc bogaty w witaminę C i przeciwutleniacze. Jeśli lubisz robić dżemy, ten przepis na pewno Ci się spodoba!

Najpierw przygotuj agrest. Musisz go umyć, posortować i nakłuć. Po oczyszczeniu dodaj do nich cytryny. Gotuj do momentu, aż agrest się rozpadnie i będzie można go łatwo wyjąć. Następnie przełożyć je do czystych słoików i pozostawić do ostygnięcia. Do przetworzenia agrestu potrzebny będzie robot kuchenny lub blender. Należy pamiętać o oczyszczeniu i usunięciu działek. Ten krok jest bardzo ważny przy przygotowywaniu dżemu agrestowego.

Po oczyszczeniu agrestu włóż go do dużego garnka z wodą w ilości wystarczającej do przykrycia owoców. Następnie gotuj je na wolnym ogniu przez około 10 minut lub do momentu, gdy skórki zaczną pękać, a agrest stanie się miękki. Miękkość jagód można sprawdzić, dociskając je do garnka. Po zakończeniu gotowania zdejmij garnek z ognia. Dżem szybko stężeje, jeśli pozostawisz go w lodówce na około 30 minut.

Prosta receptura na dżem agrestowy to przepis, który z pewnością spodoba się Twojej rodzinie. Agrest to magiczny owoc, który jest zdrowy i pyszny. Dodanie kilku dodatkowych składników może sprawić, że Twój dżem będzie wyjątkowy i pyszny. Nie zapomnij też wysterylizować słoików przed użyciem. Możesz też wypróbować dżem na zamrożonych talerzach. I wreszcie, ciesz się swoim nowym, pysznym dziełem! Mamy nadzieję, że spróbujesz zrobić dżem agrestowy!

Dżem agrestowy najlepiej smakuje na świeżo, ale można go przechowywać przez kilka miesięcy. Gdy dżem osiągnie fazę żelu, pęcherzyki powietrza będą powoli odskakiwać i będą błyszczeć. Gdy dżem agrestowy osiągnie ten etap, można go przelać do słoików, pozostawiając 1/4 cala wolnej przestrzeni. Po tygodniu możesz cieszyć się domowym dżemem! Dżem dobrze przechowuje się w lodówce lub może być przetwarzany w kąpieli wodnej przez dziesięć minut i będzie można go przechowywać na półkach przez wiele lat!

Prosty test sprawdzający konsystencję dżemu polega na umieszczeniu schłodzonego talerza na słoiku i wstawieniu go do zamrażarki. Po zamrożeniu delikatnie naciśnij dżem opuszkiem palca, aby sprawdzić jego konsystencję. Jeśli się pomarszczy lub pozostanie twarda po naciśnięciu, jest gotowa! Gdy galaretka osiągnie fazę żelu, można ją rozlać do słoików. Jeśli zrobiłeś wystarczająco dużo dżemu agrestowego, aby zadowolić rodzinę i przyjaciół, wypróbuj go!

Po schłodzeniu dżemu agrestowego musisz go zagęścić, zanim zastygnie. Ponieważ agrest zawiera duże ilości pektyn, dżem szybko zgęstnieje, gdy osiągnie fazę twardego wrzenia. Gdy galaretka zastygnie, możesz podawać dżem agrestowy z lodami! Jeśli szukasz szybkiego przepisu na dżem agrestowy, wypróbuj ten. Będziesz zaskoczony wyśmienitymi rezultatami.