Jak zrobić kolumnę głośnikową

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zbudować kolumnę głośnikową, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule omówimy kilka ważnych kwestii związanych z budową kolumny głośnikowej. Po pierwsze, należy zastanowić się, jaki typ głośnika chcemy zbudować. Tradycyjne głośniki wymagają podstawek, natomiast kolumny nie. Ich zaletą jest również to, że są zgrabne i nie rzucają się w oczy.

Kolejną zaletą głośnika kolumnowego jest to, że kontroluje on sprzężenie akustyczne, czyli poziom wzmocnienia powyżej szumu tła. Przykład na rysunku 6A przedstawia typową sytuację w sali o niskim suficie. Gdy scena wznosi się wyżej, może to powodować niewygodną pozycję, dlatego aby uniknąć tego problemu, najlepiej jest zastosować kolumnę głośnikową.

Po zainstalowaniu kolumny można zamontować głośniki naścienne. Głośniki naścienne są łatwiejsze w ustawieniu niż głośniki naścienne. Ponadto można wybrać kolumnę krótszą o 2″ od całkowitej odległości. Po zamontowaniu kolumny można ukryć szczelinę za listwą przypodłogową i zwieńczeniem, gdzie zwykle jest ona ukryta. Jeśli nie jesteś pewien, czy zbudować kolumnę, ważne jest, aby zmierzyć jej całkowitą odległość, aby uniknąć rezonansu.

Jako głośnik, kolumna ma zazwyczaj 60 cali wysokości. Jej unikalna konstrukcja zapewnia doskonałe poziome i pionowe wzorce kierunkowości. Można je również montować w celu zapewnienia doskonałego pokrycia pomieszczenia. Konstrukcja kolumny sprawia, że idealnie nadaje się ona również do zastosowań komercyjnych na zewnątrz. Następnym razem, gdy będziesz potrzebował systemu głośnikowego, spróbuj zbudować jeden z tych głośników. Nie pożałujesz!

Podczas gdy konwencjonalny 15-calowy głośnik może być skuteczny w odległości do 68 stóp, kolumna o wysokości 60 cali emituje dźwięk na odległość 160-200 stóp. Aby uzyskać optymalną jakość dźwięku, krzywe stałe #3 i 5 są o sześć dB wyższe niż krzywa trzecia. Oznacza to, że kolumna o wysokości 20 cali powinna być w stanie emitować dźwięk na odległość do 320 stóp. Przy zastosowaniu tych samych przetworników kolumna o wysokości 60 cali wymagałaby mocy około 80 W.

Po ustaleniu rozmieszczenia przetworników i odległości można przystąpić do budowy kolumny głośnikowej. Można też zacząć od budowy głośnika wysokotonowego. Wysokiej jakości głośnik wysokotonowy zwiększy jakość dźwięku głośnika. Upewnij się, że głośnik wysokotonowy jest ustawiony pod kątem 90 stopni, aby uniknąć zakłóceń z głównym przetwornikiem. Obudowa w kształcie kolumny również zmniejsza rezonanse. Po połączeniu dwóch obudów bassreflex powstaje kolumna głośnikowa, która może przenosić niskie częstotliwości.

Zależnie od budżetu i użytych materiałów głośnik może kosztować od 50 do 150 USD. Głośnik akustyczny składa się z dwóch komór – jednej dużej komory dolnej i jednej górnej. Obie komory są połączone otworem wentylacyjnym, dzięki czemu dźwięk będzie dokładniej docierał do dolnej komory. Taka konfiguracja pozwala również na uzyskanie dźwięku o niższych częstotliwościach i większym zasięgu w dół.