Jak zrobić płot z gałęzi

Możesz stworzyć naturalny płot, wplatając w słupki długie, giętkie gałęzie. Pozostaw wystające końce gałęzi, aby uzyskać ciaśniejszy splot. Rozpocznij nowe rzędy splotów po przeciwnej stronie słupka niż poprzedni. Aby ogrodzenie wyglądało na wykończone, należy przyciąć końcówki gałęzi za pomocą nożyc do gałęzi. Zwisające gałęzie przywiąż do słupków za pomocą sznurka konopnego.

Małe gałęzie ułóż w wiadrze z wodą, podobnie jak bukiety kwiatów. Dzięki temu drewno nie stanie się kruche. Następnie wybierz gałęzie o grubości około jednego cala lub mniejsze. Średniej grubości gałęzie będą stanowić słupki, a cienkie gałęzie – poziome sztachety ogrodzenia. Po wybraniu gałęzi należy użyć taśmy mierniczej, aby określić, ile gałęzi potrzeba do każdej sekcji ogrodzenia.

Po wybraniu odpowiednich gałęzi można rozpocząć wyplatanie paneli ogrodzeniowych. Gałęzie mogą być zarówno grube, jak i cienkie, a do ich mocowania można użyć gwoździ. Solidny drewniany palik w każdym rogu zapewni, że ogrodzenie pozostanie na swoim miejscu. Paliki można również wykorzystać jako elementy końcowe. W ten sposób będą one pełnić funkcję elementów końcowych, zapobiegając zsuwaniu się gałęzi. Efektem końcowym będzie piękne ogrodzenie, którego będą zazdrościć sąsiedzi.

Na początek należy przyciąć gałęzie wierzby na średnicę 1 cala. Można użyć każdej zielonej gałęzi o średnicy co najmniej 1 cala. Można też użyć drewna z innych drzew, choć niektóre rodzaje drewna są lepsze do budowy ogrodzenia. Do tego projektu idealnie nadaje się wierzba złota, bylina rosnąca w strefach od 2 do 9 USDA. Drzewo to wytwarza długie, proste gałęzie. Ponadto łatwo jest oberwać gałązki z gałęzi wierzby złotej.

Używając grubej sadzonki, można poziomo przeplatać gałęzie przez słupki. Po ustaleniu długości i wysokości można teraz zbudować ogrodzenie tak wysokie lub niskie, jak się chce. Pamiętaj o użyciu gwoździ do drewna podczas ustawiania przekątnych. Używając dwóch prętów pomiarowych, ustaw pręt podtrzymujący ogrodzenie z pięciocalowym kawałkiem. Włóż drugi kij pomiarowy w środek kija podporowego.

Kolejnym krokiem jest zebranie potrzebnych materiałów. Idealnym drzewem do wyplatania płotu z waty jest kasztanowiec lub wierzba. Innym rozwiązaniem jest kasztanowiec. Ważne jest, aby wybrać gałęzie, które nie będą się łamać przy zginaniu. Potrzebne będą także nożyce do gałęzi, rękawice, sierpy ręczne i taśma miernicza. Następnie użyj swojego nowego ogrodzenia! Będziesz mieć natychmiastowy rustykalny płot!

Wyplatając pierwszą gałąź, zacznij około stopy powyżej poprzedniej gałęzi. Następnie wpleć drugą gałąź nad pierwszą. Powtórz tę czynność z przodu i z tyłu, utrzymując pierwszą gałąź nad ostatnią. Dzięki temu splot będzie rozciągał się na całej konstrukcji. Dzięki temu Twoje nowe ogrodzenie będzie mocniejsze i bardziej wytrzymałe niż wcześniej! Nie ma nic piękniejszego niż projekt majsterkowicza, który wygląda świetnie!